Porady

Klienci często wracają do firm pożyczkowych

Instytucje pożyczkowe, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku finansowym mają przed sobą bardzo trudne i pracochłonne zadanie, muszą bowiem przekonać do siebie klientów, którzy nie przepadają za nowościami. Większość z nas nie lubi zmian i wychodzi z założenia, że nowe jest wrogiem dobrego. Lubimy stałość i cenimy sobie usługi, z których już kiedyś byliśmy zadowoleni. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeszcze nie raz do nich wrócimy. Podobnie jest z pożyczkami- wracamy do tych, które sprawdziły się już w przeszłości.

Jedna pożyczka prowadzi do drugiej?


Pożyczanie pieniędzy to usługa, której staramy się unikać. Nikt z nas nie lubi przecież się zadłużać, a często dzieje się tak, że jeden dług przemienia się w drugi, tym razem jeszcze większy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie mamy innego wyjścia i decydujemy się na skorzystanie z oferty pożyczkowej. Wówczas największą rolę odgrywają parametry samej pożyczki. Ogólnie chodzi o to aby była możliwie jak najtańsza, chociaż sam okres spłaty także ma duże znaczenie. Nagle okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a pożyczanie może być naprawdę proste i nawet przyjemne, szczególnie gdy pieniądze niemal od razu pojawiają się na naszym koncie. W ten sposób możemy od razu zacząć realizować swoje plany. Zadowolony pożyczkobiorca to dobry klient firmy pożyczkowej. Instytucje pozabankowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się dopasować jak najlepsze oferty dla swoich klientów.

Stały klient ma lepiej?


Nowi klienci firm pozabankowych mogą liczyć na promocyjne oferty, stworzone specjalnie z myślą o nich. Do jednej z nich należy usługa darmowej pożyczki, która nie podlega oprocentowaniu i nie zawiera żadnych dodatkowych opłat. Co jednak z pożyczkobiorcami, których zaliczyć można do stałych klientów firm pożyczkowych? Czy mogą liczyć na jakieś zniżki? Firmy pozabankowe cenią osoby, które regularnie korzystają z ich usług. Wiele z nich wprowadza również i dla nich specjalne propozycje pożyczek. Zazwyczaj co któraś z kolei pożyczka może być darmowa. Najczęściej jest to 3 lub 5 z kolei pożyczka w tej samej firmie. Często zdarza się tak, że stali klienci mogą liczyć na wyższe kwoty pożyczki oraz dłuższy okres spłaty, oczywiście pod warunkiem, że wcześniej bezproblemowo wywiązywali się z umowy i spłacali swoje pożyczki na czas. Oznacza to więc, że zdecydowanie lepiej korzystać z usług tej samej firmy, której już kiedyś zaufaliśmy. W ten sposób możemy liczyć na ciekawe promocje.

Klienci często wracają do firm pożyczkowych, co oznacza, że pozbyliśmy się strachu przez korzystaniem z usług instytucji pozabankowych. Zdajemy sobie sprawę z korzyści, jakie za nimi stoją. Strach towarzyszy nam zazwyczaj przy pierwszej pożyczce, kiedy korzystamy z usługi, z którą wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Łatwo możemy się jednak przekonać, że pożyczanie jest proste i bezpieczne, pod warunkiem, że zrobimy to rozsądnie.