Pożyczki i Chwilówki

Pożyczka ratalna poza bankiem w 2018 roku?

Ustalenia dotyczące pożyczek ratalnych niemal bez przerwy podlegają jakiś zmianom. Zazwyczaj są one powiązane z polityką państwa, które zaostrza przepisy odnośnie wysokości oprocentowania oraz ogólnego stanu RRSO w celu zabezpieczenia interesów pożyczkobiorców. Zdarza się jednak, że to same firmy wprowadzają nowe usługi do swojej oferty, które rewolucjonizują rynek finansowy. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak będzie w następnym roku. Jakich zmian możemy się zatem spodziewać w 2018 roku?

Pożyczka ratalna w ofercie pozabankowej


Pożyczki ratalne to jedna z usług kredytowych, z których korzystamy najczęściej. Mało kogo stać na to, aby zaciągnąć pożyczkę wyższą niż 2-3 tysiące złotych i spłacić ją w następnym miesiącu w jednej racie. Oszczędzanie to długotrwały proces, która polega na gromadzeniu niedużych sum. Podobnie jest ze spłatą w ratach. To rozwiązanie pozwala nam na realizację planów i naszych marzeń o zakupie nowego sprzętu, auta czy przeprowadzeniu remontu, bez konieczności narażania stanu naszego budżetu domowego. Wysokość rat możemy bowiem dopasować do możliwości finansowych. Jedni wybierają wyższe raty z uwagi na fakt, że szybciej pozbędą się kredytu, a jeszcze inni preferują możliwe jak najmniejsze raty, które będą dla nich ledwo odczuwalne przy co miesięcznej spłacie. Niezależnie, do której grupy należysz, masz możliwość otrzymania pożyczki ratalnej nie tylko w banku, ale również w instytucji pozabankowej.

Które firmy pozabankowe udzielają pożyczki ratalnej?


Nie wszystkie firmy pozabankowe oferują swoim klientom pożyczkę ratalną, a wręcz te, które taką usługę posiadają, są w mniejszości. Firmy pożyczkowe skupiają się głównie na udzielaniu chwilówek oraz pożyczek pozabankowych nie przekraczających 5 tysięcy złotych. Trudno jest znaleźć firmę, która proponuje wyższą pożyczkę, choć jest to możliwe. Rok 2018 ma przynieść na tym polu znaczne zmiany. Pożyczka ratalna w firmach pozabankowych powinna stać się powszechna i ogólnodostępna, co jednak nie oznacza, że każdy będzie mógł skorzystać z tej oferty. Takie pożyczki są dedykowane przede wszystkim osobom, które posiadają stałe źródło dochodu i potrafią je udokumentować. Istotne jest ponadto, aby ich nazwisko nie znajdowało się w żadnej bazie dłużników. Posiadanie długów automatycznie eliminuje takich pożyczkobiorców jako zaufanych klientów, którym można powierzyć wysoką sumę pieniędzy i ufać, że będzie ona regularnie spłacana w ustalonych wcześniej ratach. Bardzo możliwe,  że kolejną przeszkodą będzie wiem pożyczkobiorcy. Z reguły nie są one udzielane osobom poniżej 21 roku życia.

Pożyczka ratalna jest dla Ciebie!

Pożyczka ratalna to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujemy większej pożyczki, ale nie jesteśmy w stanie spłacić jej w przeciągu 2-3 miesięcy, jak to bywa w przypadku pożyczek pozabankowych. Wszystko wskazuje na to, że od 2018 roku będą one łatwiej dostępne, gdyż pojawią się w ofercie licznych firm pożyczkowych.

Komentarze

  • admin

    test